Recenze Sporten Glider 5 16/17

• Všechny (1)
Baribal

Baribal

Přidáno: 30. ledna 2017

• Výborná skluznice, jede rychle i po rovině, na rovinatých přejezdech skoro každého předjedete, aniž musíte do vejce.
  • Velmi špatná a nepovedená lyže, naprosto nevhodná pro současné uměle zasněžované svahy s tvrdým utaženým povrchem, na němž vůbec nedrží, ani když je úplně nová. Na první trochu ledové plotně lyžaře okamžitě a bez varování zradí. Pokud je povrch sypký, dá se vcelku dobře ovládat, ale kolikrát se s ním dnes člověk na sjezdovkách setká.
  • Trochu lepší v krátkých, sekaných obloucích, než v delším obřákovém točení napříč celou šíří sjezdovky, kdy neposkytuje oporu ani jistotu. Nemá ráda vyšší rychlost.

Nenapadá mne vůbec, komu a do jakého terénu bych Glider 5 mohl doporučit. Od revoluce poprvé jsem uvěřil české značce a šeredně se zklamal. Od prvního dne se chovají úplně stejně jako moje staré vypráskané lyže, kvůli kterým jsem pořizoval nové.
Vázání Tyrolia je OK, i když se jmenuje PRD.
Kdyby to šlo, okamžitě reklamuji, což po týdenním ježdění nejde. Závěr: těžko se to přiznává, ale vyhodil jsem oknem přes 9 000 Kč.

Kvalita provedení: Špatná