Elan Amphibio 16 TI2 Fusion 18/19

Řekněme si to na rovinu – lyže Amphibio 16 Ti2 nejsou pro lyžaře, kteří se bojí. Díky výraznému množství kovu v konstrukci lyže (dvě vrstvy po celé délce lyže), unikátnímu...
7 699 Kč

Sezona
18/19
Skialpinistické lyže

• , zakoupeno v HOPE SPORT

Lyže jsem si vyhlédl na základě recenzí a když jsem měl možnost si je osobně vyzkoušt ve skiareálu, byly pro mě jasnou volbou. Testoval jsem modelovou řadu 14Ti s jednou vrstvou titanu i 16Ti se dvěma vrstvami rok 18/19.
    Při mé váze 89 kg byly 14Ti hravější, ale při vyšších rychlostech na zledovatělém terénu více kmitaly, proto jsem šel raději do tvrdších 16Ti. Lyže sedí na manšestru i náledí výborně hlavně ve vyšších rychlostech, kdy vykrajují oblouky téměř samy. Lyže jsou celkem hravé, takže se s nimi dají jet i menší oblouky. Zkoušel jsem je v 15cm prašanu a nebyl s nimi žádný problém. Slabinkou těchto lyží jsou podle mého názoru úzké české sjezdovky, které jsou v odpoledních hodinách plné muld a rozbředlého sněhu. Pak je to na nohy celkem makačka.
    Do Alp, kde jsou široké sjezdovky, si je nemohu vynachválit.

• , zakoupeno v Skibohemia

Parádní lyže.Krátký,dlouhý oblouk,raní umrznutý manžestr,odpolední rozježděná sjezdovka,všechno ji jde velmi dobře.Neunaví,nechá se na ní jezdit celý den a zbyde ještě energie i na večer.Kdo chce lyži na svižnou jízdu a do všech podmínek,je to správná volba.Navíc kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni a po stránce designové se musí líbit snad každému.Doporučuji!

Určení
střední
Sezona
18/19
Skialpinistické lyže

Díky výraznému množství kovu v konstrukci lyže (dvě vrstvy po celé délce lyže), unikátnímu technickému provedení a geometrii jsou tyto lyže tím nejlepším vybavením pro upravené svahy.

Jsou vhodné jak pro dlouhé oblouky obřího slalomu, tak pro dynamické carvingové oblouky. Oba tyto jízdní styly podporuje technologie Amphibio 4D.

Ta využívá profil Amphibio – inteligentní kombinaci profilu camber pro větší přilnavost hran a rocker pro rychlejší a přímější oblouky – a speciálně tvarovanou konstrukční vrstvu tlumící vibrace, která má rozdílný tvar na přední a zadní části lyže.

Přední konvexní část umožňuje přesné nasazení oblouku, zatímco zadní konkávně tvarovaná část zaručuje dynamický výjezd z oblouku.

To vše je skvěle doplněno výrazným a stylovým grafickým provedením.

Geometrie: 121/73/104

Délka/rádius: 160cm/13.3m 166cm/14.5m 172cm/15.7m 178cm/17.0m

Technologie

PROFIL AMPHIBIO 4D

Kombinace našeho profilu Amphibio® s tvarovaným titanem nám umožnila vytvořit první 4D technologii, která kombinuje výhody rockerového profilu na vnější straně lyže (pro snadnější zatáčení) a camberového profilu na vnitřní straně lyže (pro lepší přilnavost hran) s konvexní špičkou (pro přesné nasazení oblouku) a konkávní patkou (pro rychlý výjezd z oblouku).

Technologie Amphibio 4D je zcela inovativní, protože využívá tvarovaný titan. Využívá kombinaci dřevěného jádra Response Frame se speciálně (dvojitě) tvarovaným kovem a profilu Amphibio®. Díky této technologii jsou lyže naprosto univerzální a mají přesný výkon na hranách.

RST

Vertikální boční hrany zaručují maximální přilnavost hran podél celé délky lyže a přímý přenos sil na hrany při vysokých rychlostech.

DŘEVĚNÉ JÁDRO RESPONSE FRAME  Dřevěné jádro Response Frame je unikátní a inovativní laminované dřevěné jádro od špičky po patku, které charakterizuje přímý přenos sil a optimální torzní stabilita a to díky kombinaci tvrdého dřeva, které vytváří okolo měkčího dřeva rám.

DUAL SHAPED TITAN 2

Dřevěné jádro je sendvičově umístěno mezi dvě vrstvy tvarovaného titanu. Jedná se o speciální lehkou konstrukci pro lyže nejvyšší kvality. Jedna vrstva titanu umožňuje lepší ovládání hran, zatímco podélná karbonová vlákna zlepšují ovladatelnost lyže a umožňují plynulé přechody z hrany na hranu.

FUSION

Systém Fusion je prvním skutečně integrovaným systémem lyžařského vázání na světě, který umožňuje rychlejší nasazení do oblouku, plynulejší ohyb lyží a zlepšuje reakci lyží při přechodu z hrany na hranu.

SKLUZNICE NANO TECH

Skluznice Nano Tech je unikátní technologie, která zvyšuje odolnost skluznice a umožňuje optimální skluzové vlastnosti na všech typech sněhu. Její podstatou jsou nanočástice ve skluznici, které zaručují rychlejší a příjemnější jízdu.

Vázání:

Elan ELX12

Nabízíme Vám možnost bezplatné montáže a seřízení vázání na nové lyže.

Pokud se tuto službu rozhodnete využít, prosíme o uvedení následujících údajů přímo do poznámky objednávky:

Výška lyžaře

Hmotnost lyžaře

Věk lyžaře

Délka skeletu lyžařských bot - podešve (vyražený údaj na skeletu z boční strany u podrážky. Udává se v milimetrech)

Lyžařská zdatnost:(1 - začátečník, 2 - sportovní / pokročilý, 3 - výborný)

• Skvělý kousek. Jezdil jsem roky na SnowEaglech od Völklu, ale tohle mě naprosto oslovilo. Prodavač v Helisportu mi doslova řekl, že "pojedou, kam se podívám", a můžu říct, že to naprosto sedí. Žádné složité seznamování, během několika vteřin jsem se na nich cítil jako bych na nich jezdil léta. Točivé pro krátký i dlouhý oblouk, bezvadně reagují na pozvolnějších i černých sjezdovkách. Prostě naprostá spokojenost.
  • , zakoupeno v HOPE SPORT

Do Alp, kde jsou široké sjezdovky, si je nemohu vynachválit.

• , zakoupeno v Skibohemia